Shelly Wall Display
Shelly Wall Display er en 4″ Android-basert berøringsskjerm som gir enkel styring av ditt hjem eller kontor.
På enhetens startskjerm får du rask oversikt over favorittenhetene og scenene dine, og ved å sveipe til siden får du en oversikt over alle enhetene i rommet.

Shelly Wall Display har et innebygd 5A relé som kan brukes til å styre lys, gulvvarme eller andre enheter. Enheten har også innebygd temperatur- og fuktighetsmåler, lux-sensor og termostatfunksjon.
Kompatibel med mange partnersystemer, som b.a Google Assistant, Home Assistant, Homey, SmartThings, Amazon Alexa. Det er også mulig å legge til virtuelle enheter på skjermen. Disse kan brukes til å aktivere tredjepartsenheter via webhooks-anrop i Home Assistant eller lignende.
Shelly Wall Display kan kobles til internett eller det lokale nettverket på 2,4 GHz Wi-Fi. I tillegg har den innebygd Bluetooth, på samme måte som resten av Pro- og Plus-enhetene. Det gjør at den også kan brukes som en gateway for Shellys Bluetooth-enheter. Den fungerer lokalt uten tilkobling til Shelly Cloud, men det anbefales å aktivere dette for enkel datalagring og utvidet funksjonalitet. Enheten kan også kommuniseres via MQTT, HTTP og WebSocket.
Enheten er utstyrt med sikkerhetsfunksjoner som beskyttelse mot overoppheting, overspenning, overstrøm og overbelastning.
Dimensjoner
- Størrelse (HxBxD): 85 x 85 x 30 mm
- Montering: Veggboks (se tilbehør)
Miljø
- Operativ temperatur: -20°C til 40°C
- Fuktighet: 30% til 70% relativ fuktighet
- Maks høyde: 2000 moh
Elektrisk
- Strømtilførsel: 230 V AC, 50-60 Hz
- Ekstern beskyttelse: 5A, utløserkarakteristikk B eller C
- Strømforbruk: > 1 W
Radio
- RF-bånd: 2400 - 2495 MHz
- Maks RF-effekt: < 20 dBm
- Wi-Fi-protokoll: 802.11 b/g/n
- Wi-Fi-rekkevidde: Opptil 30 meter innendørs / opptil 50 meter utendørs
- Bluetooth-protokoll: 4,2
- Bluetooth-rekkevidde: Opptil 10 meter innendørs / opptil 30 meter utendørs